Güncel Yazılar

MEB 2019 Yılı Takvimi Açıklandı

Milyonlarca öğretmen ve velinin merakla beklediği haber geldi. Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılında yapılacak sınavlar için takvim yayımladı.

MEB 2019 takvimi

Tübitak 2018 Yılı Kazananları Belli Oldu

TÜBİTAK  her yıl olduğu gibi , bu yılda belirlediği alanlarda ödüllerini dağıttı!! 2018 yılında kurum tarafından 3 kişi bilim, 3 kişi özel ve 12 kişi teşvik ödülüne layık görüldü.  TÜBİTAK’ın web sitesinden yapılan açıklamaya göre, “Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri”ne yönelik değerlendirmeler açıklandı.

Bilimsel ve teknolojik alanlarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek, bilim insanlarının, araştırıcıların yetiştirilmeleri ve geliştirilmeleri için olanaklar sağlamak amacıyla verilen “Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri” kapsamında, TÜBİTAK Yönetim Kurulu tarafından 18 kişiye ödüller verilecek. Devamını oku

Daha İyi Çalışmanın Sırrı : Mutluluk

Hepimiz mutluluğa ulaşmak için daha çok çalışmamız gerektiğini düşünürüz. Daha çok çalışır, daha çok, daha çok… Günlerimizi, haftalarımızı, aylarımızı ve hatta yıllarımızı mutluluğa ulaşmak için çalışmak ile geçiririz. Peki bu çalışmaların sonuçları ne olur? Aradığımız mutluluğa ulaşır mıyız?
Amerika’da pozitif psikoloji ve mutluluk hakkında araştırmalar yapan ünlü psikolog Shawn Achor, bu denklemin tam tersi şeklinde kurulması gerektiği kanaatinde. Mutluluğun üretkenliği arttırdığını ve mutluluktan feragat etmeden çalışılması gerektiğini savunuyor. Bu konuda yaptığı sürükleyici ve eğlenceli konuşma mutlaka izlenmeli:

Devamını oku

İş Garantili Eğitim Danışmanı Yetiştirme Programı

Halkımızın son yıllarda bilinçlenmesi sayesinde eğitim sektöründe talepler artmış ve bu sektörde iş hacmi genişlemiştir. Özel eğitim kurumları kendi beklentilerini karşılayacak sayıda öğrenci bulabilmek için başarılı eğitim danışmanları bulmak zorundadırlar. Bu yüzden, her kurum kendi bünyesinde bir tanıtım ve kayıt bölümü kurmaktadır. İdeal Dünya bu bölümler için başarılı eğitim danışmanı yetiştirip atamalarını yapmaktadır.
İdeal Dünya, bir çok kurumda yaptığı danışmanlık hizmeti ile bir yıl içerisinde kurumları Türkiye’nin en iyi İngilizce eğitimi veren kurumu haline getirmiştir. Bu durumda kurumlarda çalışacak kişilerin eğitimli olması ihtiyacı doğmuştur. İşe alınacak herkes bu eğitimden geçerek katılım belgesi almak zorundadır.
Ayrıca yönetici adayı pozisyonunda çalışacak olan danışmanlara uygulamalı yöneticilik eğitimi, yöneticilik stratejileri, kişisel gelişim eğitimi, insan kaynakları eğitimi ve sektör bilgisi ücretsiz olarak verilecektir.

Devamını oku

Başarılı Bir Başlangıç İçin İlk 90 Güne Dikkat!

Yoğun iş görüşmeleri sonrasında işinize başlamak üzeresiniz. Yeni işverenlerin potansiyelinizi gördüğünü, yetkinliklerinizi uygun bulduğunu biliyorsunuz. Diğer bir deyişle, onları etkilemeyi başardınız ve onlar da sizi işe aldılar. Artık önemli olan, yarattığınız olumlu izlenimi devam ettirerek işinizde başarılı olmanız. Bu süreçte de işe başlamanızı takip eden ilk aylar çok önemli. İşte Amerikalı uzman Susan W. Miller’dan, ilk birkaç ayınızı başarıyla tamamlayabilmeniz için öneriler…

İlk Aylar Neden Önemli?
Uzmanlar, bir çalışanın ilk 90 gündeki davranışlarıyla hatırlandığını söylüyor. Zorlu işe alım süreçlerinden geçip işe kabul edildiğinizde bunun, bir son değil bir başlangıç olduğunu bilmelisiniz.

Devamını oku